Edukacja finansowa
Edukacja finansowa
autorem artykułu jest Wioletta Sikora
Banku nie interesuje świadectwo szkolne Twojego dziecka.
System szkolnictwa znajduje się w epoce industrialnej, mówiąc ludziom, że ich jedynym zadaniem po skończeniu edukacji jest znalezienie pracy zarobkowej. Dlaczego większość wykształconych ludzi przez całe życie ma kłopoty finansowe, bez względu na wysokość zarobków, i starość spędzi w biedzie?
Ludzie powinni przestać pracować za pieniądze i nauczyć się, jak pieniądze zaprząc do pracy.
Faktem jest, że co najmniej 50% swoich zarobków oddajesz w podatkach. Poczynając od opodatkowania Twojej pensji, kolejne daniny składasz za każdym razem, gdy używasz swoich pieniędzy. Płacisz, więc, gdy coś kupujesz, gdy coś sprzedajesz, gdy oszczędzasz, gdy otrzymujesz darowiznę i w wielu innych przypadkach. Kiedy tylko ruszasz swoje pieniądze - część z nich bezpowrotnie ginie w otchłani nienasyconego fiskusa. Tak naprawdę, podatki są największym kosztem w całym Twoim życiu, jeśli pracujesz na etacie i żyjesz z pensji.
Dzieci ludzi bogatych powtarzają sukces swoich majętnych rodziców, zaś analogicznie dzieci z rodzin ubogich powtarzają historię życia swoich biednych rodziców. Bogaci przekazują wiedzę z zakresu inwestowania i finansów, jakiej nigdy ich dzieci nie zdobędą na zajęciach.
Dobre stopnie są ważne. Istotne jest również to, jak dzieci radzą sobie w szkole. Jednak wraz z ukończeniem szkoły znaczenie ocen zmniejsza się.
Banku nie interesuje świadectwo szkolne, czy dyplom Twojego dziecka
Wykształcenie ma obecnie ogromne, jak nigdy dotąd, znaczenie, ponieważ wszystko zmienia się szybciej niż w przeszłości. Po raz pierwszy w historii ci, którzy nieźle radzili sobie w szkole i osoby, którym nauka szła opornie stoją przed tymi samymi problemami ekonomicznymi. Wszyscy musimy być czujni, gdyż urzędnik banku prosi nas o zestawienie finansowe, a nie o świadectwo szkolne. Ten fakt próbuje nam coś uzmysłowić. Książka Mądre bogate dziecko dotyczy więc umiejętności, które Twoje dzieci muszą przyswoić, aby mogły osiągnąć osobisty oraz finansowy sukces w życiu.
Czy zdobywane przez Twoje dzieci wykształcenie właściwie przygotowuje je na przyszłość? Czy szkolny program nauczania zaspokaja szczególne potrzeby Twojego dziecka? Co mają zrobić rodzice, gdy ich dziecko nie lubi szkoły lub nauka idzie mu opornie? Czy dobre oceny w nauce szkolnej zapewniają zawodowy i finansowy sukces na całe życie? Czy Twoje dziecko musi chodzić do tradycyjnej szkoły, mieszczącej się w budynku szkolnym, aby zdobyć odpowiednie wykształcenie?
Dla kogo przeznaczona jest ta książka?
Została ona napisana dla rodziców, którzy rozumieją zmiany zachodzące na świecie i podejrzewają, że nasz obecny system edukacji może niewystarczająco zaspokajać specyficzne potrzeby ich dzieci. Skierowana jest do rodziców, którzy wolą czynnie angażować się w kształcenie swoich dzieci, zamiast zrzucać odpowiedzialność za to na system oświaty.
Książka ma pomóc rodzicom przygotować dzieci do życia, które zacznie się po ukończeniu szkoły. Napisaliśmy ją zwłaszcza dla rodziców, którzy:
-pragną pobudzić finansową inteligencję dziecka, nie wydając przy tym ogromnej ilości pieniędzy
-chcą mieć pewność, że szkoła nie stłumi naturalnego geniuszu oraz stylu nauki ich dziecka, które po opuszczeniu szkoły wciąż będzie chciało zdobywać wiedzę, być może mają dziecko, które nie lubi szkoły, bądź ma problemy w nauce,
-spełniają wszystkie trzy wymienione przypadki
Pomyśl o tym, że mając tą książkę zyskuje zarówno Twoje dziecko jak i Ty sam.
Zacznij przysposabiać młody umysł do myślenia w kategoriach bogactwa.
Niech twoje dziecko będzie przekonane, że może zostać bogatym człowiekiem, bez względu na to, jak sobie radzi w szkole i czy w przyszłości zdobędzie wysoko płatną pracę, czy też nie. Zdobycie bogactwa ma niewiele wspólnego z tym, czego uczą w szkole.
Mądre bogate dziecko
--
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zobacz takze:
Telewizyjne trendy w roku olimpijskim - Anga 2008
Emisja głosu dla nauczycieli
Zakopane
Coraz trudniej o pracę w szkockiej budowlance
Jak analiza FMEA może przyczynić się w procesie wdrażan